A gyógytorna fontossága
A mozgásszegény életmód, a feszült, felfokozott életritmus kedvez egyes degeneratív elváltozások korai kialakulásának. A gerincbántalom, a porcszövet rugalmasságának elvesztése, az izomerő csökkenése 40 éves kor fölött gyakori jelenség.
Izmainkat meg kell erősíteni, mert az izomerő a csontok számára védelem. Az izom úgy működik, mint rugók a kocsiban. Minél több az izommozgás, a mechanikus inger, annál kisebb a porckopás, csontritkulás, meszesedés. Mindenkitől azt halljuk. "Mozogtam én egész nap eleget." Ez így nem elég!
Az ülőmunkát végzőknek a nyaka, háta elfárad, egyes izmok legyengülnek, más izmok görcsösen összehúzódnak vagy megnyúlnak, egyes izületek beszükülnek. Állómunkát végzőknél a dereka fárad el, a keresztcsont előre dől, a hasizmok megnyulnak, romlik az alsó végtag keringése, a láb fáradt, duzzadt, később viszeres lesz. A fáradságérzés szellemi teljesítő képességünket visszafogja. A munka nem helyetesíti a rendszeres célirányos gyógytornát.
Hogyan kezdjünk a tornához?
Mindig az egyszerübb gyakorlatokkal inditjük a mozgás-sort és haladunk a bonyolultabb izomcsoportot megmozgató gyakorlatok felé. Csak annyi ideig tornázunk egy alkalommal ameddig jólesik és idővel egyre többet bírunk!!. Ideális az, ha minden nap tornázunk. Ha nem sikerül, akkor heti 2-3 alkalommal csináljuk végig a gyakorlatokat.
A mozgás jótékony hatását semmilyen gyógyszer nem pótolja!